Pazartesi , 1 Haziran 2020
Home / ASAYİŞ / Bursa’da atama rüzgarı!

Bursa’da atama rüzgarı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 ile vali, 9 ile emniyet müdürü, 8 üniversiteye ise rektör ataması yapıldı. Atananlar arasında Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ardahan Valiliği’ne, Kestel Kaymakamı İskender Yönden İskenderun Kaymakamlığı’na ve uzun yıllar Bursa’da görev yapan Emniyet Müdür Yardımcısı Sırrı Tuğ ise Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Van Valiliğine Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Bilecik Valiliğine İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Bilal Şentürk, Ardahan Valililğine de Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı atandı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı, Ardahan Valiliği’ne atandı.

Cumhurbaşkanlığının atama kararnamesiyle, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne ise aynı yer Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Çiçek’in ataması yapıldı.

Bursa’dan Adana’ya atanan Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Iğdır Emniyet Müdürü Melih Ekici, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay ve Siirt Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay merkeze alındı.

YILLARCA BURSA’DA ÇALIŞAN SIRRI TUĞ KARABÜK’E

Bu suretle boşalan Adana Emniyet Müdürlüğüne Muş Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Iğdır Emniyet Müdürlüğüne Hüseyin Göllüce, Karabük Emniyet Müdürlüğüne Sırrı Tuğ, Siirt Emniyet Müdürlüğüne ise Saruhan Kızılay getirildi.

Bursa’da uzun süre görev yapan Emniyet Müdür Yardımcısı Sırrı Tuğ Karabük Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

KESTEL KAYMAKAMI YÖNDEN İSKENDERUN’DA GÖREVLENDİRİLDİ

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Kestel Kaymakamı İskender Yönden İskenderun Kaymakamlığı’na atanırken, Kestel Kaymakamlığı’na ise Hayrabolu Kaymakamı Ahmet Karakaya görevlendirildi.

8 ÜNİVERSİTEYE YENİ REKTÖR

Erdoğan’ın 8 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yer aldı.

Kararlara göre, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İlter Kuş, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sami Özgül, Harran Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Kul, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mümin Şahin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Kerim Güney ve Çankaya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Can Çoğun atandı.

Söz konusu atamalar 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

About bursa

Check Also

Ünlü tasavvuf sanatçısının ölümü sevenlerini yasa boğdu

Tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya’ya bağlı Altıntaş sahilinde gezerken kayalıklardan denize düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi! …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: