Ali Ay: “Galibiyetin tadını çıkaralım!”

39

Başkan Ali Ay ve Yönetim Kurulu üyeleri Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Başkan Ali Ay, Yönetim Kurulu Üyeleri Onur Özselek,Ömer Faruk Şahin,Görkem Akbaş ve Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri Hayrettin Gülgüler ve Mustafa Ermiş katıldı. Başkan Ali Ay kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Ali Ay,  “Ekonomiden bahsetmek istemiyorum. İki haftadır galip geliyoruz. Bu işin biraz tadını çıkartalım. İnşallah bu haftada galip gelelim ve daha da güzel bir tablo oluşur”

Avrupa hedefi ile ilgili de konuşan Başkan Ali Ay, “Her şey olabilir. Gördünüz Erzurumspor gayet güzel top oynadı. Yeni çıkmalarına rağmen, kısıtlı bütçelerine rağmen Erzurumspor iyi takım. Bütün kulüpler iyi oynuyor. Bunların arasında sıyrılıp Avrupa’ya gidilebilir de. Ligin ilk devresine değil de ikinci devresine bakmak lazım. Futbolcularımızın daha da çok çalışması lazım. Hedefimiz ilk 10 içerisinde olmak.”

“Transfer çalışmalarımız var. Bunların konuşmak için erken. Ay sonunu görelim ondan sonra karar veririz.Teklif var. Menajerler aracılığıyla bir futbolcumuza oldu. Ama değerini bulmazsa, iyi fiyat gelmezse hiçbir futbolcumuzu satmayı düşünmüyorum”

Başkan Ali Ay, VAR kararlarıyla ilgili şöyle konuştu: “Tam bilgi sahibiydim. Hem Fikret Başkanla hem de Erol Başkanla defalarca konuştum. Ben de aynı şeyleri söylemiştim. Kendi aramızda da bu konuyu konuştuk. Bence yapılan yanlıştı. O yanlışı kulüpler birliği olarak düzelttik. Orada tek yapılması gereken Galatasaray camiasına da haber verilmesi lazımdır. Verilmemiş. Bizim için Bursaspor çok önemli ama Türk futbolu da önemli. Bizim de VAR’dan canımız yandı en az 5-6 puan kaybettik. Ama her kulüp bu şekilde yola çıkarsa bu işin sonu gelmez. Puan hedefi, her maçı kazanmak. Benim hedefim 8’de 8 yapmaktı. Şimdi de 3’te 3 yapmak. İyi top oynuyoruz. Daha da yukarıda olmamız lazımdı. VAR sisteminde baya puanlarımız gitti. Kasımpaşa maçında biz iyi oynadık onlar galip geldi.”

Başkan Ali Ay, sözleşme ile ilgili soruları için ise şunları aktardı: “Latovlevici’nin sözleşmesini otomatik uzatabiliyoruz. Menajeriyle görüştük. Uzatacağız. Muhammed ve Okan’ın menajerleri de gelecek. Onlarla da görüşeceğiz.”dedi.

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz