Perşembe , 9 Nisan 2020
Home / AKTÜEL / Başkan Sargın’dan miniklere çevre dersi

Başkan Sargın’dan miniklere çevre dersi

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Derbent Mahallesi’nde miniklerle çevre temizliği yaparak, onlara çevre temizliği konusunda bilgilendirmede bulundu.

İznik’e bağlı Derbent Mahallesi’nde minik çocuklar Başkan Sargın’ın yanına giderek “Büyüklerimiz hep yerlere çöp atıyor. Çöp konteynırlarına çöpleri atmıyorlar. Bizim oyun alanlarımızı kirletiyorlar” diyerek adeta büyüklerini Belediye Başkanı Osman Sargın’a şikâyet ettiler. Belediye Başkanı Osman Sargın da miniklerin bu sözleri üzerine onlara çevre bilinci ve doğanın korunması ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Sargın burada çocuklara “Sevgili gençler sizlerin bu yaşlarda bu sorumluluğu alması bizler için gurur verici bir şey. Sizler her zaman çevrenizi temiz tutun. Çevrenizi kirletenleri, doğanıza zarar verenleri her zaman uyarın. Evinizde, okulunuzda, parklarınızda sizler büyüklerinize örnek olun. Çevreyi kirletenlere bizim doğamızı kirletmeyin diye uyarın. Sizler uyarın ki çevreyi kirletenler kendilerinden utansın. Biz yöneticiler siz yavrularımıza daha yaşanılabilir bir çevre, daha güzel bir hayat sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Minikler ise yaptıkları uyarılarla adeta büyüklerine ders verdiler. Çocuklar hep bir ağızdan, “Çevremizi temiz tutalım, doğamızı koruyalım, yeşil alanlarımıza zarar vermeyelim diyerek” bir farkındalık oluşturdular. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, beraberindekiler ve minikler ile yeşil alanda çevre temizliği de yaptılar. Başkan Sargın daha sonra çocuklara oyuncaklar hediye ederek ödüllendirdi.

Kaynak: İB

About bursa

Check Also

Türk Sanat Müziği Keman Virtüözü Gökhan Kiviz’den anlamlı paylaşım

Sağlık Bakanlığı corona virüse karşı 14 gün kuralını uygularken evde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgilendirmede …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: