Cuma , 29 Mayıs 2020
Home / BURSA HABER / BBP İl Başkanı Salih Uçak’tan Kudüs açıklaması

BBP İl Başkanı Salih Uçak’tan Kudüs açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Salih Uçak, Amerikan Başkanı Donald Trump’ın, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte açıkladığı sözde Ortadoğu barış planını kınayarak, ‘Kudüs İslam’ındır, İslam’ın kalacaktır’ dedi.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Salih Uçak, açıklamasında Donald Trump’ın, bu tür açıklamaları ile fitne ateşini alevlendirdiğini belirtti. Ellerine Müslüman kanı bulaşmış iki sözde barış elçisinin dünya kamuoyu önünde barış adı altında açıkladıkları planın İslam Dünyası adına kabul edilemez olduğunun altını çizen Salih Uçak, Türk Milleti’nin ve büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlüğün sembolü Filistin’in her zaman yanında olduğunu söyledi.

BBP İl Başkanı Salih Uçak açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Biz Filistin davasının ve Filistinli kardeşlerimizin sonuna kadar yanındayız. Siyonist İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma ve ABD Başkanı Trump’ın da bunu tanıyarak Kudüs’e büyükelçilik açma kararını kınıyoruz. Kudüs ilk Kıblemiz ve kutsalımızdır. Bu dava yalnızca Filistinli kardeşlerimizin değil tüm İslam Âleminin davasıdır. Aziz Türk Milleti ile birlikte her zaman Hakk’ın ve haklının yanında olduk, yanında olacağız. Eli kanlı iki kanlı terör sevicinin kararı asla kabul edilemez. Biz bu karara teslim olmayacağız. Kudüs bizim kutsal geçmişimiz ve geleceğimizdir.”

About bursa

Check Also

Ünlü tasavvuf sanatçısının ölümü sevenlerini yasa boğdu

Tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya’ya bağlı Altıntaş sahilinde gezerken kayalıklardan denize düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi! …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: