Perşembe , 4 Haziran 2020
Home / ASAYİŞ / BOZBEY: Yönüm Büyükşehir!

BOZBEY: Yönüm Büyükşehir!

PM’nin ismini açıklamasını bekleyen Bozbey, net konuştu: “Yönüm Büyükşehir. Yolculuğumuz oraya doğru. Bursa için yapacak güzel şeylerim var” dedi.

CHP ve İYİ Parti genel merkezlerinin, yerel seçimler için ittifak konusunda uzlaşma sağladığı 21 büyükşehirden biri olan Bursa’da gözler, CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e çevrildi. Anlaşmaya göre Bursa Büyükşehir’de İYİ Parti, CHP’nin adayını destekleyecek. İYİ Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Emin Balkan ise Osmangazi ya da Yıldırım’dan gösterilme olasılığı üzerinde duruluyor.

“İTTİFAK TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK”

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin Türkiye ve Bursa için büyük önem taşıdığını söyledi. Bursa’nın içinde barındırdığı özellikler açısından son derece önemli bir kent olduğunun altını çizen Bozbey, “Ancak yanlış yönetimler sonucunda diğer kentlere göre geriye gitti.

Bu gerileme sadece ulaşımda değil aynı zamanda kültürel, çevresel ve sosyal anlamda da mevcut. Parti Meclisi’nden herhangi bir isim çıkmadı ancak yönümüz Büyükşehir, oraya doğru bir yolculuğumuz var. Bursa için yapacak güzel şeylerim var. Bu zamana kadar hep ‘Gülümseyin Nilüfer’desiniz’ dedik. Şimdi sırada ‘Gülümseyin Bursa’dasınız’ var. CHP ve İYİ Parti ittifakı siyasetin önünü açtı. Yapılan ittifakla Türkiye’ye örnek oluşturacak bir olaya imza atıldı” dedi.

“NİLÜFER İÇİN ADAY ÖNERECEĞİM”

20 yıldır emek verdiği Nilüfer Belediyesi için de önereceği isimler olduğunu kaydeden Bozbey, “Bu kentte 20 yıldır çok hizmetler ürettik. Nilüfer’i sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın örnek aldığı bir kent haline geldi. 100 bin nüfuslu hiç bir şeyin olmadığı, insanların iğne almak için Osmangazi’ye gittiği bir ortamdan başladık, Bursa’nın merkezi konumuna geldik. Bizden sonrası için de elbette önerilerimiz olacaktır” ifadelerini kullandı. Bursa’nın öncelikli sorununun ulaşım olduğunu vurgulayan Bozbey, ikincisinin çevre, üçüncüsünün ise markalaşma sorunu olduğunu belirtti.

“HALKIN BÜYÜK DESTEĞİNİ GÖRDÜM”

Öncelikle Nilüfer’le yola devam etmek istediğini, büyükşehire sıcak bakmadığını ifade eden Bozbey, ikna olma sürecini de şöyle anlattı: “Ben en duygulu zamanı 2 aydır yaşıyorum. 20 yıldır sadece Nilüfer’e değil Bursa’nın birçok yerine dokunmuşuz. Bunların karşılığı olarak da halkın büyük desteğini gördüm. Bu da beni Büyükşehir adaylığını düşünmeye tekrardan yöneltti.”

About bursa

Check Also

MHP‘nin normalleşme sürecinde ilk ziyareti DOSABSİAD’a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, yeni normal hayatın ilk ziyaretini Demirtaş …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: