Perşembe , 20 Şubat 2020
Home / ASAYİŞ / Bursa’da ulaşıma zam

Bursa’da ulaşıma zam

Orhangazi ilçesinde, Bursa, Yalova, İznik ve dış mahalleler ile şehir içi yolcu taşımacılığı ücretlerine UKOME kararı ile yüzde 10 oranında zam yapıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi BURULAŞ yüzde 10’luk zammı onayladı.

Orhangazi’de yolcu taşımacılığı ücretlerine yüzde 10 oranında zam yapıldı. Orhangazi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Sevinç, uzun zamandır akaryakıt zamları nedeniyle yolcu taşımacılığı yapan esnafın zor günler geçirdiğini belirterek, bu anlamda Bursa, Yalova, İznik, dış mahalleler ile Şehir içi Yolcu taşımacılığı ücretlerine UKOME kararı ile yüzde 10 oranında zam yapıldığını ifade etti. Öte yandan zam kararı BURULAŞ tarafından onaylandı. Öte yandan aynı zam kararı ile şehir içi yolcu taşımacılığına da zam yapıldı. Buna göre daha önce 2 TL olarak şehir içi yolcu taşıma ücreti 2,75, daha önce 1,50 TL olan öğrenci ücreti ise 1,75 TL’ye yükseltildi.

İşte tarife

Güzergah Eski Yeni

Orhangazi-Bursa 8 TL 9 TL

Orhangazi-Gemlik 4,5 TL 5 TL

Orhangazi-İznik 8 TL 9 TL

About bursa

Check Also

Benim Şehrim, Benim Üniversitem

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ‘Benim Şehrim, Benim Üniversitem’ projesi kapsamında 17 ilçede üniversiteye hazırlanan 425 öğrenciye, …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: