Cumartesi , 29 Şubat 2020
Home / BURSA HABER / Bursagaz, güvenli ve sürekli doğalgaz arzı için izinsiz kazılara dur diyor!

Bursagaz, güvenli ve sürekli doğalgaz arzı için izinsiz kazılara dur diyor!

Şehirde altyapı çalışmaları öncesi yapılacak kazılar için izin alınması gerektiğinin önemine dikkat çeken Bursagaz, diğer tüm altyapı kurumlarından da izin alınması gerektiğini işaret ediyor.

Bursa’da altyapı çalışmalarının sağlıklı yürütülebilmesi, güvenli ve sürekli doğalgaz arzının sağlanması için alt yapı kuruluşlarına her yıl eğitimler veren Bursagaz, altyapı çalışmaları yürütecek olan tüm kuruluş ve şahısları bu konuda yapılan tüm uyarıları dikkate almaya davet ediyor.

 

Bursagaz’dan yapılan açıklamada şu bilgilere yer veriliyor;

·         Öncelikle 3. şahısların veya kurumların işlerini yapan yüklenici firmaların, hiçbir cadde ve sokakta kendi inisiyatifleri ile çalışma yapamayacaklarını bilmeleri gerekmektedir.

·         Sadece Bursagaz’dan değil diğer altyapı kurumlarından da çalışma yapacakları nokta ile alakalı kazı izinlerini ve hat bilgilerini çalışma yapmadan önce temin etmeleri gerekmektedir.

·         Kazı izin formu http://www.bursagaz.com/Kazi-Talep-Formu  linkinden online olarak ya da Bursa Esentepe’de bulunan Bursagaz Genel Müdürlük Binasından da temin edilebilir.

·         Kazı izni için Bursagaz ile irtibata geçen kişilere çalışma izni ile birlikte kazı yapılacak alanda bulunan doğalgaz hatlarının ölçekli krokisi de verilerek, alanı net bir şekilde görmeleri sağlanmaktadır.

·         Ayrıca yüklenici firma/şahısın, kazı izni aldığı yerdeki çalışmaya başlamadan en az 30 dakika önce Acil 187 hattını arayarak, bilgi vermesi gerekmektedir. Bu bilgi üzerine Acil 187 Ekipleri veya kazı kontrol ekipleri, çalışma yapılacak adrese refakatçi olarak yönlendirilerek, kazı yerinde noktasal hat bilgisi verilmektedir.

·         Kazı İzni ve Hat Bilgisi alınmadan yapılan çalışmalarda, hat hasarının meydana gelme riski oldukça yüksektir.  Bu hasarlar sonucunda yangın ve birçok abonenin gazsız bırakılması gibi telafisi çok zor/mümkün olmayan zararlar oluşabilmektedir.

·         Verilen hat hasarlarında açığa çıkan gaz miktarı, hasarın onarımı süresince gazsız kalan abonelerin ortalama tüketim tutarları ve hasarın onarımının malzeme ve işçilik bedelleri, hasarı veren kişi ve kurumlara yansıtılmaktadır.

About editör atahan

Check Also

Gemlik türkülerle şenlendi

Büyükşehir Belediyesi sanatın tüm renklerini Bursa’nın dört bir yanında sanatseverlerle buluşturuyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: