Perşembe , 4 Haziran 2020
Home / BURSA HABER / Çamur engelli bireylerin ellerinde sanat eserine dönüşüyor

Çamur engelli bireylerin ellerinde sanat eserine dönüşüyor

Nilüfer Belediyesi Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nin düzenlediği seramik atölyesine katılan engelli bireyler, yaratıcılıklarını konuşturuyor.

Engelli bireylerin yaşamın her anında var olmalarını sağlamak amacıyla örnek projelere imza atan Nilüfer Belediyesi, düzenlediği eğitim ve etkinliklerle de engelli bireylerin gelişimine katkı sunuyor. Yıl boyunca düzenlenen atölyelerden biri olan seramik atölyesine katılan Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcıları da, seramik sanatını öğreniyor. Seramik Eğitmeni Gülcan Karagöz’ün gönüllü olarak eğitim verdiği atölyede çamur, Bizim Ev katılımcılarının ellerinde şekillenerek esere dönüşüyor. Atölyeye katılan Bizim Ev katılımcıları ayrıca, Eğitmen Gülcan Karagöz’ün öğrencileriyle bir araya gelerek, birlikte seramik çalışması yapıyor.

Çamuru yoğurarak kıvama getiren engelli bireyler, ardından yaratıcılıklarını konuşturarak birbirinden özel objeler yapıyor. Yaptıkları çalışmaları özel boyalarla rengârenk boyayarak fırında pişirmeye bırakan Bizim Ev katılımcıları, ortaya çıkan eserleri de yıl sonunda açtıkları sergide izlenime sunuyor.

Nilufer.bel.tr

About bursa

Check Also

MHP‘nin normalleşme sürecinde ilk ziyareti DOSABSİAD’a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa İl Başkanı Cihangir Kalkancı, yeni normal hayatın ilk ziyaretini Demirtaş …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: