Cuma , 29 Mayıs 2020
Home / BURSA HABER / CHP Bursa İl Yönetim Kurulu dijital ortamda biraraya geldi

CHP Bursa İl Yönetim Kurulu dijital ortamda biraraya geldi

Zorunlu haller dışında sokağa çıkmamak gerektiğini belirten İl Başkanı Karaca, bilim insanlarının uyarılarını dikkate almanın virüs salgınının kontrol altına alınmasına yardımcı olacağını kaydetti.
Video konferans programı aracılığıyla gerçekleşen uzaktan yönetim kurulu toplantısında, virüs salgınıyla mücadelede Bursa’nın durumu, sağlık hizmetleri, salgının kobiler başta olmak üzere ekonomiye etkileri, tarım işkolundaki sorunlar ele alındı, görüş alışverişinde bulunuldu.

İl Başkanı İsmet Karaca, tarım üreticilerinin sorunlarının dile getirilebilmesi için çeşitli faaliyetler planlarken, sağlıkta da Covid-19 pandemisinin her geçen gün ağırlaşan bilançosu karşısında, Bursa’da hasta ve yoğun bakım yatak eksiğinin önümüzdeki günlerde kendini daha fazla hissettireceğini söyledi. Depreme dayanıksızlık gerekçesiyle kapatılan Türkan Akyol Göğüs Hastanesi’nin iki bloğundan birinin yasalara aykırı bir işlemle özel koleje kiralandığını hatırlatan Karaca, bu konuda hiçbir birimden açıklama ya da izahat gelmediğini hatırlatarak, “Hiç sesimizi çıkarmayalım, unutulur gider diye düşünülüyor. Unutmayız, unutturmayız. İmar planında sağlık alanı olan bir yere nasıl okul ruhsatı verilecek? Takipçisiyiz” dedi.
Başkan Karaca önümüzdeki günlerde ise basın mensuplarıyla da yine video konferans yoluyla uzaktan basın toplantılarında biraraya gelecek.

About bursa

Check Also

Ünlü tasavvuf sanatçısının ölümü sevenlerini yasa boğdu

Tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya’ya bağlı Altıntaş sahilinde gezerken kayalıklardan denize düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi! …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: