CHP’nin İstanbul Ankara ve Antayla büyükşehir adayları belli oldu!

151

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul, Ankara ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayları belli oldu. Parti Meclisi’nde kabul edilen oylamaya göre CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oldu. CHP Ankara’da daha önceki yerel seçimlerde AK Parti’ye kaybeden Mansur Yavaş’ı aday gösterdi. Antalya’da ise CHP’nin adayı Muhittin Böcek oldu.

CHP’nin 31 Mart 2019’da gerçekleşecek yerel seçimlerdeki İstanbul,Ankara ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayları bugün belli oldu. CHP; İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı, Antalya’da ise Muhittin Böcek’i aday gösterdi.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

İMAMOĞLU POLİSLER İÇİN SKANDAL İFADELER KULLANMIŞTI!

2017 yılında sözde adalet yürüyüşüne katılan Ekrem İmamoğlu, adamlarıyla birlikte karakol basıp polislere hakaretler yağdırdı. Beylikdüzü Belediye Başkanı İmamoğlu ve adamları skandal ifadeler kullanarak polislere ‘Satılmış köpekler” demişti.

MANSUR YAVAŞ KİMDİR?

23 Mayıs 1955 Ankara Beypazarı’nda dünyaya gelen Mansur Yavaş, ilk, orta ve lise öğrenimini Beypazarı’nda okudu. 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Yavaş, askeri savcı olarak tamamladığı askerliğinin ardından Beypazarı’nda 13 yıl süresince serbest avukatlık yaptı.

AK PARTİ’YE ANKARA’DA DAHA ÖNCE KAYBETMİŞTİ!

Mansur Yavaş, 2014 yerel seçimlerinde yine Ankara’dan Büyükşehir Belediye Başkanı olmuş ve AK Parti’nin adayına kaybetmişti. Yavaş, daha sonraki süreçte CHP’den istifa etmişti.

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

Muhittin Böcek, 1962 yılında Konyaaltı’nın Uncalı Mahallesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümlerini bitirerek Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüten Böcek, 18 Nisan 1999 tarihinde Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildi. 28 Mart 2004 yerel seçimlerine bu kez CHP’den aday olan Böcek, tekrar seçildi. Böcek, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de yeniden başkanlığa seçilmişti.