Emekliler Atanın huzurundaydı!

54

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Uludağ Şubesi üyeleri, çocukları, torunları ile Anıtkabir’e çıkarma yaptı. Üç otobüs olarak başkente giden TÜED üyeleri Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ziyaret etti.

Ata’nın huzuruna çocukları ve torunları ile birlikte çıkan üyeler mozeleye kırmızı güller bıraktı. Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, “Bizlere özgürlüğümüzü kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimiz ve gazilerimiz sadece milli gün ve bayramlarda değil, 365 gün hatırlanmalı ve unutulmamalıdır. Atamızın dedelerimize emanet ettiği bu vatanı biz de dedelerimizden emanet alıp, çocuklarımıza ve torunlarımıza emanet ediyoruz. Böylelikle Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız. Biz emeklilere ne zaman ihtiyaç duyulursa ülkemizin ve devletimizin yanındayız. Atatürk birkaç sene daha yaşasaydı muasır medeniyetler seviyesine ulaşmış olurduk” dedi.

Üyeler Anıtkabir ziyaretinin ardından eski T.B.M.M., Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanlığı köşkü ve Atatürk’ün Nutku yazdığı yer olan Çankaya Atatürk Köşkü’nü ziyaret ettiler. Dernek üyeleri, Sakarya Şehitliği’ni de ziyaret etti.

 

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz