Pazartesi , 27 Ocak 2020
Home / ASAYİŞ / Erbil’de Türk diplomatlara silahlı saldırı: 1 şehit

Erbil’de Türk diplomatlara silahlı saldırı: 1 şehit

Irak’ın Erbil kentinde bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir kişi şehit oldu. Güvenlik güçleri, restoran önünde önlem aldı.

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomatlar, yemek yemek için gittikleri restoranda silahlı saldırıya uğradı.

Restoran sahibinin paylaştığı bilgilere göre, konsolosluk çalışanları içeri girdikten sonra sivil giyimli ve üzerinde iki silah taşıyan saldırgan, doğrudan konsolosluk çalışanlarını hedef alarak ateş açtı.

Saldırı sonucu bir Türk diplomat olay yerinde şehit oldu.

Erbil Emniyet Müdürü Abdulhalik Talat, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığını, daha sonra detaylı açıklamanın yapılacağını söyledi.

Kaçan saldırgan veya saldırganların yakalanması için Erbil’den diğer kentlere giden tüm yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Dışişleri Bakanlığından saldırıya ilişkin ilk açıklama

Dışişleri Bakanlığından bugün öğleden sonra Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda çalışan bir görevlinin bina dışında bulunduğu bir sırada uğradığı silahlı saldırı sonucunda şehit olduğu bildirildi.

Bakanlığın açıklamasında ayrıca, saldırının faillerinin süratle bulunması için Irak makamları ve yetkililer nezdinde girişimlerin sürdürüldüğü aktarıldı.

Kaynak: TRT Haber

About bursa

Check Also

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Deprem Bölgesinde

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak üzere deprem bölgesine ziyaret gerçekleştirdi. Merkez üssü Elazığ Sivrice …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: