Erdoğan 11 maddelik seçim manifestosunu açıkladı

1007

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen ”31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Aday Tanıtım Toplantısı”ndaki konuşması öncesi salon dışında toplanan kalabalığa hitap etti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Bu manifestoyla birlikte bu yerel seçimlerin çerçevesini çizmiş olacağız. Yerel seçimlere partimiz Merkez Karar Yönetim Kurulu Merkez Yürütme Kurulu yoğun bir çalışmayla hazırlandı. Bu hazırlıkların neticesinde bu yerel seçimlerde hangi çerçevede neler yapacağız bunların hazırlıklarını bitirdik. Merkezi yönetimde neler yaptığımızı biliyorsunuz. Eğitimde neler yaptık sağlıkta ulaşımda enerjide neler yaptık neler yapıyoruz? Şimdi yerel seçimdeyiz. İstanbul’dan yola çıkarken bir şey söylemiştik 3Ç demiştik çöp çukur çamur. Çünkü CHP demek çöp demektir çukur demektir çamur demektir. Biz geldik bunları yok ettik modern şehirler meydana getirdik. Dik duruyoruz dikleşmiyoruz. İstanbul’da Binali Bey ile bu yola devam ediyoruz edeceğiz. İzmir’de de Nihat Zeybekci kardeşimizle İzmir’i çok farklı bir şehir haline getireceğiz.

Ve bütün büyükşehirlerde, illerde, ‘Cumhur İttifakı’ olarak inşallah yeni bir süreç başlatacağız. Bir tarafta zillet ittifakı öbür tarafta ‘Cumhur İttifakı.’ ‘Cumhur İttifakı’ ile PKK terör örgütünün kol kola girdiği CHP öbür tarafta malum partilere inşallah 31 Mart’ta gereken dersi vermeye hazır mıyız?”

YEREL SEÇİM SLOGANI ”MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ”

AK Parti’nin seçim manifestosu 11 maddeden oluşurken, yerel seçim sloganı ise ”Memleket işi gönül işi.”

Tanıtım törenine yaklaşık 40 bin kişinin katıldığı tahmin ediliyor. Toplantıda 81 ilden bin 297 aday da tek tek tanıtıldı.

AK Parti’nin yerel seçim kampanyası iki aşamadan oluşuyor. İlk aşama 1-18 Şubat, ikinci aşama ise 19 Şubat-31 Mart tarihlerini kapsıyor.

MAHİR ÜNAL’IN KONUŞMASI

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, toplantının açılış konuşmasında, bugün yeni bir yola aşkla çıkmanın ve yeni bir zafer için hazırlanmanın tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Programa ilişkin bilgi veren Ünal, “Önce kampanyamızı tanıtacağız sonra her biri bulunduğu ilde ve ilçede birbirinden değerli adaylarımızı tanıtacağız.

Daha sonra Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız, Türkiye ile ‘Yerel Seçimler Manifesto’muzu açıklayacak” dedi.

Ünal, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine değinerek, şunları söyledi:

“İstanbul’da bir şey değişti, Türkiye’de her şey değişti, bir anlayış değişti, bir bakış açısı değişikliği ortaya çıktı. İnsana ve şehire bakış açısı değiştiğinden Türkiye’de her şeyin değiştiğini gördük. 1994’te Türkiye çöpü, çukuru ve çamuru konuşuyordu ama bugün geldiğimiz Türkiye’de biz altyapısı tamamlanmış, eğitimde, sağlıkta ve ulaşımda değişim yaşamış şehirleri, şimdi değer üreten şehirleri ve şimdi artık kültür ve sanat üreten şehirleri konuşuyoruz.”

Şehirlerin taleplerini, kimliğini ve tarihi dokusunu koruduklarını belirten Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız bir şey söyledi, ‘Gönül Belediyeciliği’ dedi. Gönül kelimesi sadece Türkçede olan bir kelimedir. Biz, işimizi gönülden yaparız, gönüle gireriz, gönüller kazanırız, gönül kırmayız ve ‘gönül rahmanın evidir” deriz. Şimdi gönül belediyeciliği ile yolumuza devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki büyük değişimler ve tarihi değişimler büyük liderle gerçekleşir. Türkiye, büyük ve tarihi değişimini Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’nin kadrolarıyla gerçekleştiriyor. Kampanyamız hayırlı olsun.”