‘Hayata Dair’ fotoğraflar Bursa’da

459

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf sergisi Korupark’ta Bursalı fotoğrafseverler ile buluşuyor.

Kadın Gözüyle Hayattan Kareler fotoğraf yarışması; Türk kadınının kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflenmekte ve kadınlara kendilerini özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunmaktadır. ‘’Hayata Dair’’ teması ile düzenlenen ve amatör olduğu kadar profesyonel kadın fotoğrafçılara da açık olan yarışmaya ilk düzenlendiği 2007 yılından bu yana 13 bin kadın, 53 bini aşkın fotoğrafla başvurmuştur. Fotoğraf tutkunu kadınları ‘Hayata Dair’ temasıyla buluşturan yarışmada, bu yıl birincilik ‘Yolcu’ adlı fotoğrafıyla Demet Cevrim’in olurken ‘Sherbet’ adlı fotoğrafıyla Banu Cihan’ın ikinci, ‘Kömür’ adlı fotoğrafıyla Nazik Nazan Köse Yılmaz da üçüncü oldu. Didem Sevinç Beyazıt, Fatma Salt ve Zeyneb Bahtiyar da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışma sonucunda dereceye giren ve sergilenmeye layık görülen 44 eser. İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde sergilenmekte olup Bursa’da sadece Korupark’ta fotoğrafseverlerle buluşuyor. Birbirinden renkli yaratıcı çalışmaların bulunduğu “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler ’17” sergisi 18 Eylül Pazartesi akşamına kadar Korupark Alışveriş Merkezi 3. Katta Bursalı sanatseverler için ziyarete açık olacak.

1-Birinci-Demet-CEVRİM-4_yolcu-Samsun 2-İkinci-Banu-CİHAN-3_sherbet-İstanbul 3-Üçüncü-Nazik Nazan-Köse YILMAZ-2_komur-Ankara

Kaynak: KP

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz