HEAŞ, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kullanıyor mu?

955

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sular bir türlü durulmuyor. Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş. – HEAŞ’ın Akmis Seyahat’i koruması ve akabinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne Bursa-Sabiha Gökçen/Sabiha Gökçen-Bursa arası taşımacılık yaptırması üzerine Gökyüzü Seyahat ve İstanbul Konfor firmaları sahibi Emir Günaydın’la yaptığımız görüşmede, Günaydın HEAŞ’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni kullandığını, kendi usulsüzlüklerini belediye ile örtmeye çalıştığını iddia etti.

Mahir Bora Kayıhan

Basına çıkan haberlerden yola çıkarak ulaştığımız Gökyüzü Seyahat ve İstanbul Konfor firmaları sahibi Emir Günaydın ile telefonda görüşerek konu hakkında detaylı bilgi aldık. “Sabiha Gökçen’de neler oluyor?” sorumuza istinaden açıklamalar yapan Günaydın söze şu cümleleri ile başladı; “HEAŞ, Akmis Seyahat’i 3 yıldır koruyup kolluyor. Bu durumdan duyduğumuz rahatsızlığı her dile getirişimizde ise adeta bize fatura kesilerek havalimanındaki yaşam alanımız kısıtlanıyor. En son Bursa Büyükşehir Belediyesi otobüslerini havalimanına sokan HEAŞ, kendi usulsüz davranışlarını örtbas etmek için Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni de kullanmış oldu.”

Daha önce Yeni Şafak Gazetesi’ne konuşarak, “Resmi taşımacılık belgemiz olduğu halde havalimanındaki ofisimiz HEAŞ tarafından kapatıldı. Ama belgeleri 3 defa iptal edilen Akmis Seyahat’in 3 yıldır ofisi açık. Havalimanına otobüs sokmaları yasak ama halen Bursa’ya sefer düzenliyorlar. Hal böyle olunca Akmis Seyahat’i koruyan HEAŞ, Bursa’ya sefer düzenleyen resmi taşımacılık yapan firmalara da göz dikti. Bizim Bursa’ya yolcu taşımamıza çeşitli entrikalarla izin vermeyerek, hukuksuz biçimde Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsleri alana soktu” açıklamasında bulunan Günaydın, Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle BURULAŞ ve BUDO üzerine sürekli görüşmeleri olduğunun altını çizerek şu sözleri söyledi;

emir

“ZAMANINDA ENGELLENEN BURULAŞ ŞİMDİ BİZİ ENGELLEMEYE ÇALIYOR!”
“Bursa Büyükşehir Belediyesi ve biz ortak bir çalışma yaparken, BUDO’ya yolcu kazandırmanın peşine düşerken ki, hatta İstanbul içi ücretsiz servis bile sağlayacakken, Bakanlıktan BUDO’ya yolcu kazandırma konusunda haksızlıklara uğrarken, ve tüm bunları belediye bilirken BURULAŞ kendi başına gelen kısıtlamaları şu an bize yapmaya çalıyor. Bu trajikomik bir durumdur! Tüm bu diyalog ve görüşmelerimize, birlikte çalışmalarımıza karşın BURULAŞ kalkıp Bursa Terminal’deki tabelamızı sökmeye kalktı. Yani bununla ilgili yazışma yaptı.”

“ADALET HER ZAMAN LAZIM, SADECE İHTİYAÇ DUYULUNCA DEĞİL!”
Sabiha Gökçende yaşanılan olayların sonucu çalışanları bıçaklanan ve can güvenliği sıkıntısı yaşayan Günaydın, HEAŞ tarafından kullanıldığını düşündüğü BURULAŞ hakkında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu;

“Kısaca demek istiyorum ki, herkes adaleti kendine haksızlık yapıldığı zaman ağzına alıyor. Ama, eline bir fırsat geçtiği zaman, kamu gücünü kullanarak en büyük adaletsizliği yapıyor. Zaten otobüsçüler ucuza kaliteli bir taşımacılık yapıyor. Bunu kimse inkar edemez! BURULAŞ 25 TL’ye taşımacılığa başladı, bu rakamı 20 TL’ye çekmesi mümkün değil! En kısa sürede 30-35 TL’ye sabitleyecek. Zaten bunu otobüs firmaları yapıyor. 15 dakikada bir seferler düzenliyor. Üstelik son model, 2+1 otobüslerle yapıyor bunu. Yani böyle bir durumda eğer Bursa Büyükşehir Belediyesi bir ağabeylik yapacaksa bu durumu dengelemelidir. Biz bunu beklerdik.”

“BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKTI!”
“Ki keza kaldı ki, bu yaptığı taşımacılığın genelgesine indiğin zaman yetkilerinde elinden alınmış oluyor! Bursa Büyükşehir Belediyesi bu işe imza atarak bir nevi kendi ayağına kurşun sıkıyor. Kendi yetkisinin şehir içinde elinden alındığı bir genelgeye istinaden orada küçük bir pasta görüyor ve ona balıklama atlıyor.”

“VATANDAŞA HİZMET VERMEKSE AMAÇ; YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR!”
“Artı, Bursa Büyükşehir Belediyesi eğer gerçekten vatandaşına bir kolaylık yapmak isterse; Bursa’daki havalimanını bu konuyla ilgili canlandırsın. Oralara ücretsiz servisler koysun. Seferleri arttırmaya gitsin. Kısaca HEAŞ’ın yaptığı usulsüzlüğü, haksızlığı örtbas etmek için belediyelere pasladığı topla gol atmaya çalışmasın!”

24400_Sefer_201708091832

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz