Hizmetin gecesi gündüzü yok

122

Kış aylarının bastırmasıyla birlikte özellikle altyapıda yaşanması muhtemel sorunlara karşı tedbirlerini artıran Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, trafik akışını olumsuz etkilememek için tüm şehir uykuya daldığında ana arterlerdeki mazgalları olası su baskınlarına karşı temizliyor.

Özellikle son yıllarda küresel ısınmaya bağlı olarak yaşanan ani ve şiddetli yağışların yol açtığı sel baskınları sadece Türkiye’de değil tüm dünyada önemli bir tehdit unsuru oluştururken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, olası baskınlara karşı tedbirlerini artırdı.

Özellikle dere ıslah çalışmalarıyla birlikte kent merkezinden geçen dereleri daha güvenli hale getiren BUSKİ ekipleri, özellikle ana arterlerdeki batçıklarda bulunan yağmur suyu kanallarını sürekli açık utmak için yoğun bir mesai harcıyor.

 

Trafik akışını olumsuz etkilememek için gece yarısından sonra yapılan çalışmalar kapsamında ekipler, şehrin farklı noktalarında sabahın ilk ışıklarına kadar kesintisiz temizlik çalışması yapıyor. Su baskınlarının özellikle kış aylarında önemli sorunlardan biri olduğunu dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Sağlıklı bir kent inşa etmenin en önemli anahtarı öncelikle güçlü bir altyapı. Yatırımlarla kentimizin altyapısı güçlendirdiğimiz gibi bu sistemi sürekli işler hale getirmek için de ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor” dedi.