Perşembe , 28 Mayıs 2020
Home / FOTO GALERİ / Kültür Turları’nda Ağustos Kayıtları Başlıyor!

Kültür Turları’nda Ağustos Kayıtları Başlıyor!

Yıldırım Belediyesi, ücretsiz olarak düzenlediği kültür turları ile ilçe sakinlerini Türkiye’nin önemli tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip şehirleri ile buluşturuyor.

Yıldırım Belediyesi, Yıldırımlıları ücretsiz olarak Türkiye’nin önemli turizm merkezleriyle buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene ilk kez düzenlenen kültür turlarında 11 bin 776 kişiyi eşsiz doğal ve tarihi zenginliklerle buluşturan Yıldırım Belediyesi, bu sene gerçekleştirdiği turlarla Yıldırımlıları Konya, Çanakkale, Edirne, Nevşehir, Safranbolu-Amasra ve İstanbul’a götürüyor. Mayıs ve Temmuz aylarında düzenlenen 90 sefer ile 3 bin 990 Yıldırımlının katılım gösterdiği kültür turlarında Ağustos ayı kayıtları 25 Temmuz’da başlıyor. 7’den 70’e binlerce Yıldırımlının ilgi odağı olan turlara katılmak isteyen vatandaşlar, Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası ve Barış Manço Kültür Merkezi’ndeki başvuru noktalarından biletlerini alabilecek. Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak otobüslerle düzenlenecek turlarda vatandaşlara gidecekleri yerlerin detaylı bilgilerinin anlatıldığı broşürler de dağıtılacak.

YILDIRIM ÇITAYI YÜKSELTİYOR

Kültür turları kapsamında Yıldırımlıları ülkenin önemli turizm merkezlerine götürmeye bu yıl da devam ettiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Geçtiğimiz sene kadim medeniyetimizden bizlere miras kalan, ülkemizin tarihi ve doğal mirası şehirleri olan Çanakkale, Konya, İstanbul ve Nevşehir’e 256 sefer düzenleyerek, 11 bin 776 vatandaşlarımıza bu mirasımızla kucaklaşma olanağı tanıdık” dedi. Yıldırım Belediyesi olarak hizmet anlayışlarının temelinde insanların mutluluğu olduğunu vurgulayan Başkan Edebali, “Yapıları, şehirleri dönüştürürken, insanların da sosyal dönüşümünü ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını hedefliyoruz. Amacımız Yıldırım’ın kültür-sanat çıtasını daha da yükseltmek. Bu doğrultuda tarih ve kültür dolu ülkemizin güzel şehirlerine günübirlik geziler düzenliyoruz. Tamamı konforlu araçlarla, rehber eşliğinde düzenleyeceğimiz turlarımızla insanlarımıza hizmet sunmaya devam edeceğiz. Yıldırımlıları kültürel gezilerimize katılmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

About editör atahan

Check Also

Eski Eşyalar OSMEK’te Sanata Dönüşüyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edinme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan dekoratif ahşap süsleme kursundan faydalanan kursiyerler, eski …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: