Pazar , 29 Mart 2020
Home / BURSA HABER / M. LÜTFİ TAŞCI’DAN BEDFE ADAYLARINA ÇAĞRI !

M. LÜTFİ TAŞCI’DAN BEDFE ADAYLARINA ÇAĞRI !

Yüreklerimiz yanıyor. Türk Milleti büyük bir acı yaşıyor. Regaib gecesi İDLİB’de zalimlerin alçakça, kalleşçe, kahpece saldırıları sonucu çok sayıda Mehmetçiğimiz şehit edildi. Üzüntümüz tarif edilemeyecek kadar büyüktür. Aziz milletimizin başı sağolsun. ALLAH şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar versin, ailelerine ve milletimize sabırlar lutfeylesin.
Ülkemiz ve milletimiz çok zor günler geçiriyor. Kalemlerin yazmadığı, dillerin konuşmadığı saatler yaşıyoruz!
Ülkemiz ve milletimizin her zamankinden daha fazla birlik, dirlik, beraberlik içerisinde olması gereken nazik bir dönemdeyiz.
Bu nazik dönemde Erzurum camiasına büyük görevler düşmektedir. Bu nazik dönemde DADAŞLAR tek ses, tek nefes, tek yürek, tek bilek halinde herkese ve her kesime örnek olmalıdırlar.
Bu nedenle 8 Mart 2020 tarihinde yapılacak BEDFE olağan kongresi daha da önemli hale gelmiştir. BEDFE olağan kongresinde birlik ve beraberlik galip gelmeli, nefisler ise yenilmelidir. Kazanan taraf şahıslar değil, Erzurum camiası olmalıdır.
Kongre öncesinde ve özellikle kongre günü adaylar hesabi değil, hasbi bir duruş sergilemelidirler.
Kongre günü salona DADAŞLIK RUHU hakim olmalıdır.
Birbirimize dirsek atmamalıyız, bilakis kolkola girmeliyiz. Ülkemiz bizden bunu bekliyor. Vatanımız bizlerden bir duruş bekliyor. DADAŞLAR olarak bizden beklenen BİRLİK-BERABERLİK duruşunu sergilemek zorundayız.
Vatanımız için, bayrağımız için, ezanımız için bir ve beraber olmalıyız. DADAŞ tek yürek tek bilek olursa TÜRKİYE daha güçlü olur. Tek ses, tek nefes olursak hainlerin hayalleri kabusa dönüşür, kalplerini korku sarar.
Birlik, dirlik ve beraberliğimizin sağlanmasında en büyük görev BEDFE genel başkanı sayın Ömer ÖMEROĞLU’na düşmektedir. Yılların kırgınlıkları ve dargınlıklarının ortadan kalkması için ilk adımı atması gereken, elini ilk uzatması gereken sayın ÖMEROĞLU olmalıdır. Bu hassasiyeti vatan için ve Erzurum camiasının huzuru için yapmalıdır.
Sayın ÖMEROĞLU birlik ve beraberlik için el uzatırsa, eli havada kalmamalıdır. Muhatapları da uzanan eli tutmalı ve birlikte Erzurum camiasına ve vatana hizmet için yol yürümelidirler.
Unutulmamalıdır ki; Bu fani dünyada herkes geçicidir. Baki olan yalnızca ALLAH’tır.
Bize yakışan müslümanca bir yaşam ve dadaşca bir tutum sergilemektir.
8 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan Bedfe olağan kongresinin açılışında şehitlerimizin ruhlarına ithafen Kur’an-i Kerim tilaveti ve dua yapılması da bir başka güzellik olacaktır.
Sonuç itibariyle;
BEDFE başkanlığına aday olan sayın Ömer Ömeroğlu ve sayın M. Nuri Örs’ten beklentimiz bizlere örnek bir kongre yaşatmalarıdır. Bursa’ya katmadeğer sağlayan bir camia olduğumuzu kamuoyuna göstermeleridir. Vatan için bunu yapmalıdırlar. Her iki adayımıza ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyor, kongremizin hayırlara vesile olmasını CENAB-I ALLAH’tan niyaz ediyorum.
Selam, hürmet ve dualarımla.
M. Lütfi Taşcı
BEDFE DELEGESİ

About bursa

Check Also

Toplu taşıma kullanımı yüzde 90 azaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehir giriş çıkışlarında önlem aldıklarını söyledi. Ayrıca, toplu taşıma kullanımının yüzde …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: