Perşembe , 28 Mayıs 2020
Home / ASAYİŞ / Metrekare out, metreküp in!

Metrekare out, metreküp in!

Mandarins Gayrimenkul tarafından Acıbadem ve Fikirtepe’nin kesişme noktasında hayata geçirilen The Mandarins Acıbadem’de, tavan yüksekliği 3,15 cm olarak inşa ediliyor. 220,5 metreküp ile 904,05 metreküp arasında değişen konutlar, yüksek ve geniş pencereler sayesinde optimum gün ışığı kazanırken mimari açıdan da estetik bir görünüm sunuyor.

Avrasya Tüneli’nin Anadolu yakası çıkış noktasında Acıbadem’de konumlanan The Mandarins Acıbadem projesi, geleneksel Türk mimarisinde önemli yer tutan tavan yüksekliği özelliğini konutlarına taşıdı. Konut fiyatları 590 bin TL’den başlayan projede, 1+1’den 5+1 dublekse kadar daire seçenekleri yer alıyor ve ayrım olmaksızın hepsinde 3,15 cm tavan yüksekliği ile ev sahiplerine geniş hacim sunuluyor. The Mandarins Acıbadem’de metreküpü 220,5 ile 904,05 arasında değişen konutlar, yüksek ve geniş pencereler sayesinde optimum gün ışığı kazanırken mimari açıdan da estetik bir görünüm sunuyor.

Psikologlar yüksek tavan öneriyor
Tavanı yüksek daireler ışığı daha fazla aldıkları için aynı metrekareye sahip alçak tavanlı dairelerden çok daha geniş hacim sunuyor. Böylece içinde yaşayanlara ferahlık ve rahatlık duygusu veriyor, kapalı alanda kıstırılmış hissinden uzaklaştırıyor. Yüksek tavanlı konutlar günümüzde insanların duygusal olarak huzurlu ve mutlu olmasına imkân tanıdığı için psikologlar tarafından da öneriliyor.

Hacim yoksa metrekarenin de anlamı yok
Konutlarda geniş metrekarelerin hacim yetersiz olduğunda bir anlam ifade etmediğini belirten Mandarins Gayrimenkul Satıştan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Emin Can Aydın, 100 metrekarenin altındaki dairelerde de yüksek hacim kullanılarak ferah ve lüks bir görünüm sağlamak mümkün dedi. Aydın sözlerine şöyle devam etti; Metrekare ne kadar geniş olursa olsun tavan yüksekliği daireye ferahlık sağlayamıyorsa metrekare büyüklüğünün bir anlamı kalmıyor. Yüksek tavan, konut almak isteyenler için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Daireye girdiklerinde ilk olarak ölçüsüne bakıyorlar. Kriterlerine uygun daireyle karşılaştıklarında bizim açımızdan da satışı daha kolay hale geliyor” dedi.

Mandarins Gayrimenkul tarafından 550 milyon yatırımla inşa edilen The Mandarins Acıbadem projesinin ilk etabında toplam 493 konut yer alıyor. Dairelerin Mayıs 2018’de sahiplerine teslim edileceği projede; peşinat miktarı, aylık ödemeler ve ara ödemeler alıcının ödeme gücüne göre düzenleniyor.

Kaynak: Aristo

About bursa

Check Also

Aktaş: “Yeni Dönemde Sağlıklı Kentler Öne Çıkacak”

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi’nin video konferans yöntemiyle gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısına, Bursa …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: