Pazartesi , 1 Haziran 2020
Home / ASAYİŞ / Nilüfer’de 7’den 77’ye…

Nilüfer’de 7’den 77’ye…

Nilüfer Belediyesi’nin Dumlupınar Mahallesi’ne kazandırdığı Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu, yeni düzenlemelerle bölge halkı için cazibe merkezi haline geldi.

Yeşil alan ve 275’e ulaşan park sayısıyla Türkiye’ye örnek olan Nilüfer Belediyesi, mevcut parkları da revize ederek mahalle halkının taleplerine yanıt veriyor. Nilüfer Belediyesi, Dumlupınar Mahallesi Yaprak Sokak’ta bulunan Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu’nu yenileyerek hizmet kalitesini artırdı. Yaklaşık bin 500 metrekare alana sahip olan parkta, yeniden çimlendirilen 510 metrekare yeşil alan bulunuyor. Parktaki 110 metre koşu yolunun da zemini değiştirilerek kullanıma elverişli hale getirildi. Spor aletleri ve oyun gruplarının yenilendiği Ihlamur Parkı ve Koşu Yolu’na çeşitli peyzaj bitkileri de ilave edilerek yeni bir görünüme kavuşturuldu.

Mahalle halkı, yeni düzenlemelerle parkın daha kullanışlı hale geldiğini belirterek, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ettiler.

 

 

 

 

About bursa

Check Also

Ünlü tasavvuf sanatçısının ölümü sevenlerini yasa boğdu

Tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya’ya bağlı Altıntaş sahilinde gezerken kayalıklardan denize düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi! …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: