Nilüfer’in Japon personelinden veda

24

Nilüfer Belediyesi’nde,  personel değişimi programı kapsamında üç hafta görev yapan Tokai Belediyesi çalışanı Shota Aoki, çalışmalarını tamamladı. Başkan Bozbey’e veda ziyaretinde bulunan Aoki, Nilüfer Belediyesi’nin insan odaklı  hizmetlerinden çok etkilendiğini söyledi.

Nilüfer Belediyesi, Japonya’daki kardeş kenti Tokai Belediyesi’nden personel değişim programı kapsamında gelen Shota Aoki’yi üç hafta boyunca ağırladı. Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ndeki çalışmalarda yer alan Aoki, farklı alandaki projeleri de yerinde görüp bilgi aldı. Nilüfer Belediyesi’nde kaldığı süre içinde hem çalışmaları yakından öğrenen hem de Türk kültürünü tanıyan  Japon personel, desteklerinden dolayı Başkan Mustafa Bozbey’e veda ziyaretinde bulundu.

Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerinden çok etkilendiğini ifade eden Aoki, içinde bulunduğu çalışmaların kendisine çok şey kattığını belirtti. Aoki, etkilendiği projeleri Tokai Belediyesi’nde de gerçekleştirmek istediğini söyledi. Nilüfer Belediyesi’nin, hedeflerini çok net belirleyip, ona göre hizmet ürettiğini söyleyen Shota Aoki, “Nilüfer Belediyesi çalışanları çok aktif. Bundan sonra ben de hedeflerimi daha net belirleyerek yapmaya çalışacağım. Bu, bana güzel bir ders oldu” dedi.

Nilüfer Belediyesi’nin, dar gelirli vatandaşlara destek olmak amacıyla yürüttüğü “Halk Kart” ve “Sıcak Yemek” uygulamalarını Tokai Belediyesi’ne aktarmak istediğini söyleyen Shota Aoki, “Tokai Belediyesi olarak biz de ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza maddi yardımda bulunuyoruz. Ancak paradan ziyade Nilüfer Belediyesi’nin Halk Kart uygulaması daha doğru görünüyor. Sıcak yemek dağıtımı da beni çok etkiledi. Ben de çalışanlarla birlikte yemek dağıttım. Yemek dağıttığımız insanlar çok mutlu görünüyordu. Bunun, Japonya’da da uygulanmasını isterim” şeklinde konuştu.

BOZBEY: KÜLTÜR VE PROJE PAYLAŞIMINA DESTEK OLUYORUZ

Emeklerinden dolayı Japon personel Shota Aoki’ye teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, personel değişiminin iki belediye arasında hem bağları güçlendirdiğini, hem de ortak projeler geliştirme noktasında önemli bir rol üstlendiğini ifade etti.
Nilüfer Belediyesi’nin, Tokai Belediyesi ile kardeş kent ilişkilerinin 2007 yılından bu yana devam ettiğini hatırlatan Başkan Mustafa Bozbey, “Bir yıl bizim çalışanımız Tokai Belediyesi’ne giderken, diğer bir yıl da Tokai’den gelen misafirimizi Nilüfer Belediyesi’nde ağırlıyoruz. Bu proje ile halklar arasındaki kültür paylaşımına katkıda bulunurken, iki belediye arasında proje paylaşımına destek oluyoruz. Shota Aoki’de üç hafta boyunca bizlerle olarak, Nilüferliler’e hizmet etti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Tokai Belediyesi ile kardeşlik bağımız, örnek olmaya devam edecek” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Japon personel Shota Aoki, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e Aka Fuji tablosu armağan etti.

 

 

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz