Osmangazi’de çocuk parklarına zarar verenlere büyük tepki

0
177

Osmangazi ilçe merkezindeki bazı çocuk parklarındaki oyun guruplarının yakılması ve çeşitli yöntemlerle tahribata uğratılmasına çevre sakinlerinden ve vatandaşlardan tepki geldi.

Konu ile ilgili konuşan Alemdar Mahalle Muhtarı Abdullah Akay ;

Toplanan vergilerle ve kamu kuruluşlarının girişimleriyle gelecek nesillerimiz olan çocuklarımıza daha iyi ortam sağlanmasına yönelik yapılan parklarımızın duyarsız kişiler tarafından bu hale getirilmesi son derece vahimdir.
Çocuk Parklarımızda Uyuşturucu kullanıyorlar . Çocuk parklarımızda ahlak yoksunu insanlar Vatandaşı rahatsız ediyor.


Çocuklarımız için kullanılmak üzere konulan Oyuncaklarada Zarar veriliyor.
Daha üzücü olanı ise Vatandaş olarak ve Belediye olarak tüm bu yapılanlara zaman zaman sessiz kalıyoruz.


Bize şikayet geliyor. Muhtar olarak değerlendirip gerekli makamları arayarak iletiyoruz. Gelip temizlik ve bakımı yapıldıktan sonra gidiliyor. Olan devlet malına oluyor.


Emniyet güçlerimize haklarımızı korumak ve şikayet için Polisi Arıyoruz.
Polis geliyor sıkıntıyı çıkaranlar gitmiş oluyor.
Polise destek amaçlı Suçluların teşhisi için , işleyişin hızlanması için , Adaletin yerini bulması için Belediyelerimiz işleyişinde biraz değişiklik Yapmalı;
Emniyetimizin işlerini kolaylaştırmak için Çocuklarımızın ve Vatandaşımızın Can Güvenliğini, Kamu Malı olan oyuncaklarımızın korunmasını sağlamak için Parklarımıza KAMERA SİSTEMİ getirilmeli..

Durum sadece ilçemizdeki birkaç parkta değil, hemen her parkımızda aynıdır. Yetkililer bir hizmeti ayağımıza kadar getirdiğinde bizlerin de vatandaş olarak bu hizmetlere sahip çıkıp onları korumamız gerekir. Bu nedenledir ki halkımızın da bu sorumsuz kişilere karşı duyarlı olması gerekiyor. Parklarımızı bu hale getiren magandaların tespit edilerek, gereken cezai işleminin uygulanması için konunun takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.