Sağanak Yağış Bugün Bursa’yı Terk Ediyor!

89

 

 

Bursa’da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda evi su basarken, bugün saat 18.00’dan itibaren yağışın Bursa’yı terk etmesi bekleniyor. Yarın ve pazar günü Bursa, tekrar güneşli günlere geri dönecek.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göra, sağanak yağış bugün akşam saatlerine kadar yer yer devam edecek. Bursa’da bugün sıcaklık en yüksek 25 derece olarak ölçülüyor. Cumartesi ve Pazar günü yağış beklenmezken, Pazartesi ise, yağış tekrar kente gelecek.

Meteorolojinin uyarılarının ardından kentte dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan gök gürültülü kuvvetli sağanak yağış, kentte hayatı adeta felç etti. Yollar göle dönerken, çok sayıda evi su bastı. Bu sabah da Bursalıları şiddetli sağanak karşıladı. Meteoroloji yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre yoğun yağış, akşam saatlerine kadar yer yer etkisini göstermeyi sürdürecek. Yağışların saat 18.00’den itibaren Bursa’yı terk etmesi bekleniyor. Bursa’da cumartesi ve pazar yağmur görülmeyecek. Sıcaklıklar 28-29 dereceye çıkacak.

Cevap ver

Please enter your comment!
Lütfen adınızı giriniz