TERMAL PROJE KAPSAMINDA OLAN BÖLGEDE RUHSATSIZ DERİCİLİK SKANDALI

784

BADIRGA Bölgesine Dericileri taşıyarak vatandaşa büyük hizmet veren Bursa Büyükşehir Belediyesi bölgenin Temizliği için elinden geleni yapmaya devam ederken, bu bölgede Yasal olmayan bir şekilde Dericilik yapmaya devam eden bazı firmalar tesbit edildi.

Konu ile ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar,  ”Burada her sene bu şekilde kaçak Dericililik yapılmakta olduğunu ayrıca kesilen parçalarında gelişi güzel arsalara atıldığını ve sonrasında kokularını çekmek zorunda kaldıklarını aktardı. Ayrıca yetkilileri arıyoruz geliyorlar ilgileniyorlar.
Cezalar yeterli değil demek ki firmalar burada vatandaşa sıkıntı vermeye devam ediyorlar.
Yada bir şekilde bu kişiler idare ediliyor olabilirler diye konuştular.
Konuyla alakalı Alemdar ve Soğanlı Mahalle Muhtarlarıda vatandaşların yaşadıkları bu sıkıntıların devam ettiğini Muhtarlıklara bu konu hakkında sürekli şikayetlerin geldiklerini Büyükşehir Ve Osmangazi Belediyemizin Yetkilileri ile sürekli bizlerde şikayetleri dile getirerek ve konunun takipçileri olarak iletiyoruz.
Badırgaya giden dericiler Şehri yönetenlerin gösterdikleri yere giderek çalışmalarına devam ederken bazı firmalar yıllardır, gitmemekle inat etmekte ve yasal olmayan yolları seçmekteler.
Umarız Bu görüntüler ve yaşananlar Şehir merkezinde devam etmez yaptırımlar sonuç verir diye ifade ettiler.