Cumartesi , 29 Şubat 2020
Home / DÜNYA / Trump’ın damadı sözde barış planını savundu: 25 kitap okudum

Trump’ın damadı sözde barış planını savundu: 25 kitap okudum

ABD Başkanı Donald Trump’ın kıdemli danışmanı ve damadı Jared Kushner İsrail Filistin sorununu çözmek için ortaya atılan ‘sözde barış planı’ için 25 kitap okuduğunu açıkladı. Kushner’ın açıklamaları alay konusu oldu.

Sky News Arabia’e konuşan ABD Başkanı Donald Trump’ın kıdemli danışmanı ve damadı Jared Kushner, Trump’ın sözde barış planını savunarak, konuyla ilgili 3 yılda 25 kitap okumasıyla övündü.

Kushner, “Bununla ilgili üç yıldır okuyorum. Üzerine 25 kitap okudum, bölgedeki her liderle konuştum, buna katılan herkesle konuştum” dedi.

Kushner’ın açıklamaları sosyal medyada alay konusu oldu.

Trump’ın sözde Orta Doğu barış planı

ABD Başkanı Trump, önceki gün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray’da düzenlediği ortak basın toplantısında, tek taraflı sözde Orta Doğu barış planını kamuoyuna açıklamıştı.

Sözde barış planı kapsamında Kudüs’ün, İsrail’in “bölünmez” başkenti olarak kabul edileceğini ifade eden Trump, planın bağımsız bir Filistin devleti ve Filistinliler için “son şans” olduğunu iddia etmişti.

Planın açıklandığı toplantıya, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Umman’ın Washington büyükelçileri de katılmıştı.

Kaynak: Sky News Arabia

About bursa

Check Also

İdlib’den acı haber : 33 askerimiz şehit oldu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib’de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurlarının saldırıya uğradığını belirterek, saldırı sonucu …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: