Perşembe , 20 Şubat 2020
Home / AKTÜEL / Yıldırım Müzik Akademisi’nde mezuniyet sevinci

Yıldırım Müzik Akademisi’nde mezuniyet sevinci

Yıldırım Müzik Akademisi yaz kursunda eğitim gören 558 kursiyer, eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren roman vatandaşlar, engelliler, yetimler, yoksullar ve kimsesizler gibi dezavantajlı grupları topluma kazandırmayı amaçlayan Müzik Akademisi’nde yaz kursları kapsamında 7 farklı branşta 3 ay eğitim gören 208’i engelli, toplamda 558 kursiyer eğitimlerini tamamlayarak başarı belgesini almaya hak kazandı. Sevdikleri branşlara yönelerek alanında uzman müzisyenler tarafından ritim, keman, bağlama, gitar, piyano, tiyatro ve koro eğitimleri alan öğrenciler, aldıkları teorik ve pratik bilgilerle kendilerini geliştirme fırsatı yakaladılar. Öte yandan yaz kursunu başarı ile tamamlayan öğrenciler, Hamamlıkızık piknik alanında bir araya gelerek gönüllerince eğlendiler. Yıldırım Müzik Akademisi’nde eğitimini aldığı enstrümanlar ile arkadaşlarına müzik ziyafeti sunan bir grup öğrenci, müziğe ve kendilerine bu imkanı sağladığı için Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür ettiler.

Kaynak: YB

About bursa

Check Also

Eski Eşyalar OSMEK’te Sanata Dönüşüyor

Osmangazi Belediyesi Meslek Edinme Kursları (OSMEK) bünyesinde açılan dekoratif ahşap süsleme kursundan faydalanan kursiyerler, eski …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: