Perşembe , 28 Mayıs 2020
Home / ASAYİŞ / Yıldırım’da doğa yeniden canlandı

Yıldırım’da doğa yeniden canlandı

Yıldırım Belediyesi geride kalan beş yıllık sürede yaptığı ağaçlandırma, yeşil alan düzenlemeleri ve çiçeklendirme çalışmalarıyla ilçeyi yeşil kimliğine kavuşturdu.

Şehir estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle de ilçenin güzelliğine güzellik kattı. Mevcut yeşil alan miktarını artırmak ve vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmak için hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi parklarda temizlik, sulama, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirirken ilçeye kazandırdığı çiçek ve ağaçlarla hem yeşile hem de şehir estetiğine katkı sağladı.

Ağaçlandırma döneminde yol ağaçlandırması, ağaçlandırma alanları, park ve yeşil alanlarda 2014 yılında 11 bin 267, 2015 yılında 12 bin 285, 2016 yılında 12 bin 579, 2017 yılında 36 bin 385 ve 2018 yılında 34 bin 622 olmak üzere toplam 107 bin 138 fidan dikildi. Aynı dönemde park ve yeşil alanlarda 2014 yılında 189 bin 892, 2015 yılında 181 bin 795, 2016 yılında 411 bin 882, 2017 yılında 547 bin 152 ve 2018 yılında 142 bin 423 olmak üzere toplam 1 milyon 473 bin 144 adet çiçek dikimi çeşitli yeşil alan ve refüjlere uygulanarak ilçede görsel zenginlik sağladı.

‘ZENGİNLİK KATTIK’

Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçeye estetik bir kimlik kazandırdıklarının ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım’ın sürdürülebilir çevre stratejisi kapsamında mevcut park ve bahçelerin bakımlarının belirli aralıkla yapıldığını belirtti. Şehirlerin zenginliğinin parkların ve yeşil alanların fazlalığı ile doğru orantılı olduğunu işaret eden Başkan Edebali, “Vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, günlük yaşamın stresinden uzaklaştıkları, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını aksatmadan sürdürdük. Ayrıca Uludağ gibi eşsiz bir tabiat örtüsünün eteklerine yaslanmış şehrimizin, yeşil kimliğini tekrar kazanması için ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirerek doğaya zenginlik kattık” dedi.

DOĞAYA SAYGI

Yıldırım’ın yeşil ve güzel bir şehir olabilmesi için Yıldırım Belediyesi olarak her fırsatta yaptıkları çalışmalarla çevreye verdikleri önemi gösterdiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyal donatı alanlarında yaşam kalitesini artırabilmek adına doğaya duyarlı hizmetlere imza attık. İlçemizin tabiat zenginliklerini evlatlarımızın emanetini olarak görerek yeşile, doğaya ve tüm canlılara saygılı anlayışla çalışmalar gerçekleştirdik” diye konuştu.

About bursa

Check Also

Ünlü tasavvuf sanatçısının ölümü sevenlerini yasa boğdu

Tasavvuf sanatçısı Mürşit Kavurmacı, Mudanya’ya bağlı Altıntaş sahilinde gezerken kayalıklardan denize düşüp hayatını kaybettiği öğrenildi! …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: