Pazartesi , 17 Şubat 2020
Home / ASAYİŞ / Yıldırım’daki çöp evler temizlendi, ama nasıl?!

Yıldırım’daki çöp evler temizlendi, ama nasıl?!

Yıldırım Belediyesi, çevreye kötü koku yaydığı için mahalle sakinlerinin şikayet ettiği evlerden 35 ton çöp çıkarttı. Bu çalışmayla ilgili basına yolladıkları fotoğraflar ise oldukça kafa karıştırdı. Nitekim, çöp evleri temizleyen görevlilerde ne eldiven ne de ağızlık olmadığı gibi ayaklarında terlik ve sıradan ayakkabılar vardı. Her türlü mikrobu kapmaya hazır bir şekilde çalışan görevliler 35 ton çöple temas etti!

Vatandaşların ihbarı üzerine Yeşilyayla ve Mimarsinan Mahallesi’nde bulunan iki evden çıkan tonlarca çöp, Yıldırım Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi. Mahalle sakinlerinin şikayetleri doğrultusunda Yeşilyayla Mahallesi Beloğlu Sokak’taki evini çöplerle doldurduğu tespit edilen Y.G ile Mimarsinan Mahallesi 3.Göl Sokak’taki N.K’nin evine giden ekipler, mahkeme kararıyla belirtilen adreslerde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ekiplerin üç saat süren çöp boşaltma ve temizlik çalışmaları sonrası rahat bir nefes alan mahalle sakinleri, yapılan çalışmadan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

TEMİZ VE YAŞANABİLİR YILDIRIM

Çevreye ve insanlara zararı olacak konulara titizlikle yaklaştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Komşuların ağır koku nedeniyle şikâyette bulunması üzerine mahkeme kararı ile bölgelere giden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, sahipleri tarafından çöp ev haline gelen ve tonlarca atık çıkarılan evleri temizledi. İlçemizde temizlik konusunda hassasiyet gösterirken böyle manzaralarla karşılaşıldığında gereken işlemleri ekiplerimizce yerine getiriyoruz. Yıldırım’ın sahibi olan vatandaşlarımızdan bu gibi durumlar karşısında duyarlı olmalarını bekliyoruz” diye konuştu. Temizlik çalışmaları kapsamında ilçedeki 69 mahalleyi 4 bölgeye ayırdıklarını dile getiren Başkan Edebali, “Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde 40 kişilik bir ekip tarafından detaylı olarak mahallelerimiz temizleniyor. Programda bulunan mahallelerin cadde, sokak ve boş arsaları en ince detayına kadar temizlenirken, ilgili bölgeye giren temizlik ekipleri 1 adet araç üstü süpürge makinesi, 1 adet açık kasa araç ile bölgede atıkları da topluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: YB / Editörün Yorumu

About bursa

Check Also

Bursa Düşüne Akademisi’nde ikinci dönem heyecanı

Büyükşehir Belediyesi’nin kişisel gelişim amacıyla uygulamaya aldığı Bursa Düşünce Akademisi’nin ikinci dönem ilk programının konuğu, …

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: